Українці в польських школах

Освітою в польських ВУЗах вже нікого не здивуєш. Протягом останніх семи років Польща все ширше відкривала свої двері для українців. Якщо раніше в цю європейську країну їздили тільки для вступу до університету, то зараз тут є українці і в польських ліцеях, технікумах і, звичайно ж, школах. Дуже зручно почати відразу ж вчиться на іншій мові, щоб до закінчення середньої освіти вільно говорити польською.

Шкільна освіта в Польші відрізняється від української. По-перше, польська школа — це 8 років навчання, а потім — ліцеї/технікуми відповідно до своїх інтересів і планів на майбутнє. Це досить зручна система, адже учні не витрачають дорогоцінний час на ще кілька років у звичайній школі. По-друге, в польських школах інша система оцінювання. Немає цих горезвісних 12 балів, які можуть означати що завгодно. Перші 3 класи оцінки взагалі не виставляють, а потім йде 6-ти бальна система з + і -. Але в школах більше уваги приділяють не оцінкам, а знанням.

У школі обов’язково вивчають польську мову, що дозволяє іноземним учням вивчити її на рівні поляків. Якщо ви переїхали до Польщі з дитиною, то можете бути впевнені, що він/вона заговорить мовою швидше вас. Також в класах вивчають базові обов’язкові предмети і дві іноземні мови на вибір. Особливі предмети, наприклад, релігію вивчають тільки за згодою батьків. Тобто в школі немає ніякого тиску зі сторони адміністрації.

До учнів-іноземців ставляться дуже добре, як вчителі так і учні. Українцям намагаються допомогти з мовою, пояснюють місцеві порядки і роблять все, щоб учень став своїм. Тому, якщо ви переживаєте, що вашій дитині буде складно влитися в колектив, то відкиньте всі переживання в бік.

Вступ до польської школи для українців

Це досить легкий процес, особливо якщо ви всією сім’єю переїжджаєте до Польщі. Адже не кожний початковий навчальний заклад надає проживання для своїх учнів. Є винятки, наприклад, школи зі спеціальним напрямком, типу спортивного, мистецького. Ще є школи-інтернати, але там не пропонують безкоштовного навчання.

У будь-якому випадку, перш ніж нервувати через всі ті питань, щодо навчання в Польщі для вашої дитини, зверніться до Slavic Languages ​​Center. Компанія допоможе вам з вступом, починаючи з першого етапу (вибору школи) і закінчуючи останнім (поїздкою на навчання). Кваліфіковані менеджери будуть допомагати вам на кожному кроці: допоможуть подати документи на візу і дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Діти — це наше майбутнє! Не відкладайте питання про їхню освіту на потім.

Опубликовано: 7 ноября 2019

Adblock
detector